Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Noslēgusies šī gada Jauno ķīmiķu skola

13.05.2013

27. aprīlī Rīgā pulcējās atraktīvākie un zinošākie Jauno ķīmiķu skolas dalībnieki no visas Latvijas.

Ķīmija var būt saistoša, ķīmija var būt aizraujoša, ķīmija var būt interesanta! Par to pārliecinājās, guva jaunas zināšanas un pilnveidoja laboratorijas darba prasmes arī šajā mācību gadā skolēni, apmeklējot Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes rīkotās Jauno ķīmiķu skolas nodarbības. Nodarbības reizi mēnesī notika 10 Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Dobelē, Limbažos, Jēkabpilī, Saldū, Kuldīgā, Talsos, Liepājā un Ventspilī.

Latvijas Universitātes ķīmijas fakultātes docētāji, doktoranti un studenti kopā ar skolu koordinatoriem deva iespēju dziļāk noskaidrot un citādāk paskatīties uz parādībām, kas notiek mūsu ikdienas dzīvē.

Bez praktiskās daļas, kurā tika ietverti arī teorētiskie jautājumi, neatņemama nodarbību daļa bija arī ķīmijas eksperimenti, kas pārsteidz, sajūsmina, izaicina.

Tradicionālajā gada noslēguma pasākumā LU Ķīmijas fakultātē pulcējās 90 Jauno ķīmiķu skolas dalībnieki no visas Latvijas, lai mērotos spēkiem „Ķīmiķu kaujās”, iepazītu fakultātes zinātniskās laboratorijas un tiktos ar studentiem un docētājiem. Šajā mācību gadā komandu sacensību uzvarētāja titulu ieguva Talsu jauno ķīmiķu komanda, savukārt 37 skolas absolventi saņēma sertifikātus, kas nodrošina papildus punktu saņemšanu, uzsākot studijas LU Ķīmijas fakultātē.

Jauno ķīmiķu skolas nodarbības bija iespējams nodrošināt pateicoties AS Grindeks, Kuldīgas 2. vidusskolas, Kuldīgas Centra vidusskolas, V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija, Kuldīgas mākslas un humanitāro zinātņu vidusskolas, Liepājas Izglītības pārvaldes, Limbažu novada ģimnāzijas, Talsu Izglītības pārvaldes, Dobeles Valsts ģimnāzijai, Jēkabpils Valsts ģimnāzijai, Ventspils izglītības pārvaldei un Saldus izglītības pārvaldei atbalstam.

Vēlam veiksmīgu eksāmenu laiku un vasaras brīvdienas un visus interesentus aicinām sekot vietnē kdc.lu.lv informācijai par Jauno ķīmiķu skolas nodarbībām nākamajā mācību gadā.