Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Ķīmijas fakultātē skolēni tiekas jauno ķīmiķu pasākumos

15.05.2015.

25. aprīlī LU Ķīmijas fakultātē pulcējās vairāk nekā 150 skolēnu, kurus interesē ķīmija – gada noslēguma pasākumā tikās Jauno ķīmiķu skolas skolēni, uzdevumus risināja Jauno ķīmiķu konkursa klātienes kārtas dalībnieki un zinātniskās pētniecības darbus prezentēja Latvijas 39. skolēnu zinātniskās konferences Ķīmijas sekcijas dalībnieki.

Jau tradicionāli Ķīmijas fakultātē noslēguma pasākumā tiekas Jauno ķīmiķu skolas  dalībnieki, kuri ir apmeklējuši fakultātes darbinieku un studentu vadītās ikmēneša nodarbības Rīgā, Valkā, Valmierā, Limbažos, Ventspilī, Dobelē, Saldos, Talsos, Jēkabpilī un Kuldīgā. Skolēni pārrunās ar fakultātes darbinieci Ilzi Granti uzzināja par studiju un zinātniskā darba iespējām ķīmijas jomā, vēroja un piedalījās ķīmijas eksperimentos un izdzīvoja līdzi Habita brīnumainajiem piedzīvojumiem. Skolēni piedalījās arī tradicionālajās ķīmiķu prāta kaujās – apliecināja savu attapību un radošo izdomu, risinot asprātīgus ķīmijas uzdevumus. Komandu sacensībās I vietas ieguvēji bija Jēkabpils Jauno ķīmiķu komanda, II un III vietas ieguvēji – attiecīgi Talsu un Liepājas komanda.

Noslēguma klātienes kārtā uzdevumus risināja arī Jauno ķīmiķu konkursa 50 labākie 3 neklātienes kārtu uzvarētāji. Pateicamies ikvienam konkursa dalībniekam, kā arī apsveicam konkursa uzvarētājus!

Ņikita Sergejevs, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, 11. kl., I vieta
Jeļena Saveļjeva, Rīgas 53. vidusskola, 11. kl., II vieta
Karoline Laganovska, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, 11. kl., III vieta
Edijs Kauranens, Jēkabpils Valsts ģimnāzija, 11. kl., III vieta

 Baiba Kokina, DVĢ, 12. kl., I vieta
Jurijs Kirillovs, Rīgas 95. vsk., 12. kl., II vieta
Linda Pudnika, Rēzeknes Katoļu vsk., 12. kl., III vieta
Deniss Feļestinskis, Rēzeknes 6.vsk., 12. kl., III vieta
Zane Bērziņa, JVĢ 12. III

Justīne Ozoliņa, Jaunsilavas pamatskola, 8. kl., I vieta
Kristers Celmiņš, Dobeles Valsts ģimnāzija, 8. kl., II vieta
Alise Anna Stīpniece, Siguldas 1. pamatskola, 8. kl., III vieta

Lauma Tumašova, Preiļu 1. pamatskola, 9. kl., I vieta
Olga Davidova, Rēzeknes 6. vsk., 9. kl., II vieta
Nikita Janovs, Rēzeknes 6. vsk., 9. kl., III vieta
Veronika Mirzajanova, Jelgavas 2. pamatsk., 9. kl., III vieta

Nedēļas nogalē Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē darbu sāka arī Latvijas 39. skolēnu zinātniskā konferences Ķīmijas sekcija. Konferenci rīkoja IZM VISC sadarbībā kopā ar Latvijas universitāti. Jau piektdien, 24. aprīlī, visiem interesentiem bija pieejama skolēnu zinātnisko darbu stendu ziņojumu izstāde. Savukārt 25. aprīlī  skolēnu darbus vērtēja fakultātes zinātnieki un studenti.

Jauno ķīmiķu skolas un Jauno ķīmiķu konkursa darba organizēšanas ilggadējs finansiāls atbalstītājs ir A/S Grindeks.   Ar akciju sabiedrība  atbalstu tika organizētas Jauno ķīmiķu skolas nodarbības, segti šo pasākuma organizēšanas izdevumi un sarūpētas balvas arī pasākumu uzvarētājiem.

 Pasākuma atbalstītāji: 

Dalībnieki ir ieradušies un pasākumi var sākties!

 

 

Jauno ķīmiķu skolas Kuldīgas komanda. Pasākumā iedalās AS Grindeks  
Komunikācijas departamenta vadītāja Laila Kļaviņa (pirmā no kreisās).